Aktualności

Włamał się i ukradł sprzęt warty 9 tysięcy zł. Policjanci zatrzymali 28-latka i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 19.03.2024

Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do budynku gospodarczego na terenie Wilgi. Podejrzany 28-latek ukradł przedmioty warte około 9 tys. zł. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariusze odzyskali niemal całość skradzionego mienia. Mieszkańcowi powiatu garwolińskiego grozi nawet 10 lat więzienia.

Garwolińscy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili sprawcę włamania do budynku gospodarczego w Wildze, które zostało zgłoszone na Policję kilka dni temu. 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Sprawca zerwał łańcuch z drzwi wejściowych i wszedł do pomieszczenia skąd ukradł między innymi zwoje rur miedzianych, piły spalinowe, kosę spalinową, wkrętarkę, szlifierkę i kompresor. Łączna suma strat wyniosła około 9 tys. zł.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą w niedługim czasie znaleźli miejsca, w których sprawca ukrył nie tylko część swojego łupu, ale też przedmioty służące mu do popełnienia przestępstwa. Policjanci dokładnie przeszukali zalesiony i trawiasty teren i odnaleźli zawinięte w folię elektronarzędzia.

Policjanci odzyskali niemal całość skradzionego mienia. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem 28-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony