Aktualności

Sprawca podejrzany o znęcanie tymczasowo aresztowany

Data publikacji 21.03.2024

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad matką. Decyzją sądu agresor został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Garwolińscy dzielnicowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem o awanturze domowej w jednym z domów jednorodzinnych. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 40-latek groził swojej matce pozbawieniem życia. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych garwolińskiej komendy. Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego. Na podstawie zebranych dowodów przedstawili podejrzanemu zarzut znęcania nad osobą najbliższą.

Mając na względzie bezpieczeństwo pokrzywdzonej funkcjonariusze i prokurator wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku śledczych. 40-latek został doprowadzony do zakładu karnego.

Pokrzywdzona została objęta procedurą Niebieskie Karty, dzięki której uzyska pomoc specjalistów z grupy diagnostyczno-pomocowej. Za przestępstwo znęcania grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

podkom. Małgorzata Pychner

 

Powrót na górę strony