Aktualności

Świąteczne dni na drogach powiatu garwolińskiego

Data publikacji 02.04.2024

Tegoroczne święta Wielkanocne na drogach powiatu garwolińskiego upłynęły bezpiecznie. Od piątku doszło do 8 niegroźnych kolizji. Na szczęście obyło się bez wypadków. Podczas 4 dni policyjnych działań policjanci kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszali się pojazdami kierowcy, ale także w jaki sposób przewożeni byli pasażerowie. Sprawdzali też stan trzeźwości kierowców.

Wiosenna aura oraz świąteczna atmosfera sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu. Na drogach można było zaobserwować więcej jednośladów – rowerzystów i motocyklistów. Od piątku (29.03) do poniedziałku (1.04) na drogach powiatu garwolińskiego doszło do 8 niegroźnych kolizji. Na szczęście obyło się bez wypadków. Garwolińscy policjanci sprawdzali też stan trzeźwości kierujących. Wszyscy skontrolowani w tym zakresie kierowcy byli trzeźwi.

Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego podczas 4 dni policyjnych działań funkcjonariusze kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierujący pojazdami. W minioną niedzielę (31.03) na drodze krajowej nr 76 w Łopaciance policjanci ruchu drogowego zatrzymali 29-letniego mieszkańca Warszawy, który samochodem osobowym przez teren zabudowany pędził z prędkością 120 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali jego prawo jazdy kierowcy. 29-latek otrzymał mandat w wysokości 2 tys. zł oraz 14 punktów karnych.

Po raz kolejny garwolińscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie rozsądku na drodze.

podkom. Małgorzata Pychner

 

Powrót na górę strony