Aktualności

Policjanci ruchu drogowego reagują na naruszenia przepisów. Kolejny kierowca na zakazie zatrzymany

Data publikacji 23.04.2024

Policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy prowadzą systematycznie działania, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj podczas wzmożonych kontroli na terenie powiatu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który wsiadł za kierownicę pomimo dwóch orzeczonych sądowych zakazów.

Wczoraj (22.04) po godz. 7 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy, czuwający w Sulbinach nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, na ulicy Leśnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. Podczas policyjnej weryfikacji okazało się, że 48-latek posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, które obowiązują do listopada 2025 roku. Dalsze ustalenia policjantów wykazały, że mieszkaniec Warszawy miał dwukrotnie orzeczony przez sąd zakaz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym, pomimo orzeczonego zakazu sądowego to przestępstwo, zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności, oraz wysoką grzywną. Dodatkowo w takiej sytuacji, sąd orzeka także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony