Aktualności

W Trojanowie o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 24.04.2024

Policjanci cyklicznie spotykają się z seniorami. Głównym celem tych spotkań jest przede wszystkim uwrażliwienie osób starszych na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie ich świadomości na ten temat i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia. Tym razem z mieszkańcami Trojanowa spotkał się kierownik miejscowego posterunku Policji.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników, wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest bardzo ważne, dlatego policjanci regularnie uczestniczą  w spotkaniach z seniorami.

W ostatnim czasie Kierownik Posterunku Policji w Trojanowie asp. szt. Sławomir Tarnowski rozmawiał z przedstawicielami grupy seniorów z Koła Gospodyń Wiejskich w Trojanowie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą na wnuczka, na policjanta oraz jak uniknąć coraz częściej pojawiających się zagrożeń związanych z utratą danych osobowych. Policjant podpowiadał jak należy reagować w takich sytuacjach i na co zwracać szczególną uwagę, aby nie paść ofiarą oszusta. Były też porady na temat bezpiecznego poruszania i korzyści z noszenia odblasków.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony