Aktualności

Zderzenie cysterny i samochodu osobowego na S17

Na trasie S17 doszło do zderzenia cysterny z samochodem osobowym. Dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Przypominamy, że na drodze, szczególnie szybkiego ruchu, bardzo ważne jest, aby kierowcy zachowywali bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu oraz dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (19.05) około godz. 15 na pasie w kierunku Warszawy drogi ekspresowej S17 na wysokości miejscowości Mierżączka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fodem 32-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu daf z naczepą, a następnie wjechał w bariery ochronne. Cysterną kierował 40-letni mieszkaniec powiatu dębickiego. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierowca forda i jego 20-letni pasażer.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie jednak warto pamiętać, że na drodze, szczególnie szybkiego ruchu, bardzo ważne jest, aby kierowcy zachowywali bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Jeśli utrzymamy odpowiednio duży odstęp, to nawet w przypadku gwałtownego hamowania samochodu przed nami, powinniśmy mieć czas na reakcję. Prędkość z jaką się poruszamy oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze.

podkom. Małgorzata Pychner

 

Powrót na górę strony