Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 50-latek złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami

Data publikacji 22.05.2024

Od 17 do 20 maja na drogach garnizonu mazowieckiego policjanci udaremnili dalszą jazdę 45 nietrzeźwym kierującym. Wśród zatrzymanych byli tacy, którzy doprowadzili do zdarzenia drogowego. W miniony weekend dzielnicowi zatrzymali kierowcę, który miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Grozi mu wyższa kara, ponieważ wsiadając za kierownicę złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Kilka dni temu (19.05) po godz. 18 dzielnicowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem, że w Rębkowie nietrzeźwy mężczyzna jeździ samochodem. Policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 50-letniego kierowcę, który zaparkował w rejonie sklepu. Dzielnicowi nie dopuścili go do dalszej jazdy.  

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 50-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego miał  ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna złamał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjantów próbował przekonać, że wcale nie jechał samochodem.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego sądowego zakazu. Po wytrzeźwieniu 50-latek przyznał się do winy. Przestępstwo to zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony