Aktualności

Dzielnicowy śpiewająco uczył dzieci zasad bezpieczeństwa

Prawdziwy entuzjazm towarzyszył spotkaniu dzieci z przedszkola w Starym Pilczynie z policjantami w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie. Oprócz pokazu policyjnego sprzętu, pomieszczeń komendy czy umiejętności policyjnego psa służbowego odbyło się wyjątkowe wykonanie profilaktycznej piosenki. Dzielnicowy zagrał, a dzieci zaśpiewały żywiołowo reagując na słowa o bezpieczeństwie, którym towarzyszyła muzyka.

Prawdziwy entuzjazm towarzyszył wczorajszemu spotkaniu dzieci z przedszkola w Starym Pilczynie z policjantami w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie. Oprócz pokazu policyjnego sprzętu, pomieszczeń komendy czy umiejętności policyjnego psa służbowego odbyło się wyjątkowe wykonanie profilaktycznej piosenki. Dzielnicowy zagrał na gitarze, a dzieci zaśpiewały razem z nim piosenkę o bezpieczeństwie.  

St. sierż. Michał Paziewski jest dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Jednym z ważnych aspektów jego służby jest edukowanie najmłodszych. Łącząc swoją pracę z muzyczną pasją wpadł na pomysł, aby śpiewająco uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. Wszystko to miało jeden cel – aby spotkanie odbyło się w zrozumiałej dla najmłodszych formie.

Słowa piosenki pomogą dzieciom zapamiętać numer alarmowy i podpowiedzą w jakich sytuacjach mogą z niego skorzystać. Dzieci śpiewając z policjantem utrwalają sobie zasady bezpieczeństwa. Z ich reakcji  widać, że taka prezentacja dużo bardziej przypada im do gustu niż zwykła pogadanka. Taka  forma zajęć jest dla dzieci ciekawsza niż tradycyjne siedzenie w ławkach.

Ten wyjątkowy  koncert dobiegł uszu samego komendanta, który wysłuchał go z zainteresowaniem i podziwem dla małych wykonawców.  - Odbiór tego występu był bardzo pozytywny. Było to widać po tym jak dzieci włączały się w śpiewanie razem z policjantem. Jest pewne, że dzięki temu zapamiętają zasady bezpieczeństwa na dłużej – podsumował podinsp. Janusz Mularski.

podkom. Małgorzata Pychner

Film Dzielnicowy śpiewająco uczył dzieci zasad bezpieczeństwa

Opis filmu: Dzielnicowy śpiewająco uczył dzieci zasad bezpieczeństwa

Pobierz plik Dzielnicowy śpiewająco uczył dzieci zasad bezpieczeństwa (format mp4 - rozmiar 17.36 MB)

Powrót na górę strony