Aktualności

Policjanci zabezpieczyli nielegalne substancje i zatrzymali osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 14.06.2024

W ostatnim czasie policjanci z Żelechowa i Pilawy zatrzymali 2 mężczyzn za posiadanie narkotyków. Zabezpieczone substancje to mefedron i marihuana. Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja (31.05) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Żelechowie, w czasie służby na terenie miasta, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym bmw. Zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 29-letniego kierowcy, dlatego sprawdzili wnętrze pojazdu i odzież kierującego. W wyniku tych działań zabezpieczyli mefedron i marihuanę. Funkcjonariusze pobrali od mieszkańca powiatu łukowskiego krew do badań na zawartość niedozwolonych substancji. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W ubiegłym tygodniu (04.06) policjanci z Pilawy zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim woreczki z suszem roślinnym i białymi kryształkami. Testy wykazały, że były to marihuana i mefedron. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

29- i 20-latek usłyszeli zarzuty posiadania substancji psychotropowych oraz środków odurzających. W jednym z przypadków funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze na poczet przyszłych kar. Obu mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony