„Kręci mnie bezpieczeństwo” z garwolińską Policją - Profilaktyka - KPP w Garwolinie

Profilaktyka

„Kręci mnie bezpieczeństwo” z garwolińską Policją

Data publikacji 05.05.2017

Ruszyła kampania MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas akcji. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie również żywo się w nią włączyli.

W kwietniu policjantki z Wydziału Prewencji KPP Garwolin przeprowadziły już sześć spotkań profilaktycznych adresowanych do rodziców i nauczycieli ze szkół powiatu garwolińskiego. Ich celem było poszerzenie kompetencji wychowawczych rodziców, uświadomienie, że wyciąganie wobec dzieci adekwatnych konsekwencji w stosunku do ich zachowań może mieć ogromny wpływ na kształtowanie postaw młodych ludzi. Rodzice i nauczyciele mieli też okazję zastanowić się nad rolą chwalenia i nagradzania  dzieci jako czynnikiem chroniącym przed zgubnymi skutkami niestosowania się do zasad wychowawczych. Taki właśnie przekaz podkreślił film profilaktyczny „Śmieć” nagrany przez Komendę Miejską Policji w Płocku, który został wyemitowany na każdym ze spotkań.

To tylko jedno z wielu planowanych działań. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci  stawiają sobie za cel  zwrócić uwagę młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W najbliższych miesiącach funkcjonariusze będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Duża uwaga zostanie poświęcona także odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu. O wszystkich działaniach będziemy na bieżąco informować. Zaczęliśmy od dorosłych - pora na młodzież! 

 
Powrót na górę strony