Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany - Aktualności - KPP w Makowie Mazowieckim

Aktualności

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany

Data publikacji 09.11.2020

Policjanci zatrzymali kierującego pod wpływem alkoholu. W trosce o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu policjanci stale kontrolują trzeźwość kierujących. Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kółko na podwójnym gazie.

W piątek około godz. 17:50 policjanci z makowskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 40-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował pojazdem osobowym marki Audi. Badanie trzeźwości wskazało, że miał ponad  3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie za kierowanie "na podwójnym gazie" grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ponadto musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, oraz wysoką grzywną.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami (trzeźwość, zmęczenie), pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

Autor: sierż. Katarzyna Pstrągowska

Powrót na górę strony