Kolejne prawa jazdy zatrzymane podczas weekendu - Aktualności - KPP w Makowie Mazowieckim

Aktualności

Kolejne prawa jazdy zatrzymane podczas weekendu

Data publikacji 16.11.2020

Policjanci z makowskiej drogówki nieustannie ukrócają zapędy zbyt szybko jadących kierowców. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali 2 prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym.

W niedzielę funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem osobowym, 49-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o  68 km/h. Mężczyzna za  jazdę z prędkością 118 km/h  został ukarany  400 złotowym mandatem karnym połączonym z 10 punktami karnymi. Uprawnienia do kierowania pojazdami odzyska po upływie trzech miesięcy.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali kierującego pojazdem osobowym, 47-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o  64 km/h. Mężczyzna za  jazdę z prędkością 114 km/h  został ukarany  400 złotowym mandatem karnym połączonym z 10 punktami karnymi. Uprawnienia do kierowania pojazdami odzyska po upływie trzech miesięcy.

Przypominamy! Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Autor: sierż. Katarzyna Pstrągowska

Powrót na górę strony