Aktualności

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa z makowską policją

Data publikacji 23.05.2022

W minionym tygodniu makowscy policjanci aktywnie włączyli się w akcję „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa” poprzez udział w spotkaniach na których rozmawiali o bezpieczeństwie.

Makowscy funkcjonariusze wzięli udział  w akcji pod hasłem „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa” organizowaną przez Wojewodę Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty przeprowadzając spotkania w szkołach z uczniami i przedszkolakami na terenie powiatu makowskiego.

Tematem tych spotkań było bezpieczeństwo. Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo i rowerem. Szczegółowo omówiono zasady korzystania z elektrycznej hulajnogi i deskorolki. Podkreślili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Policjanci przypomnieli również jak ważne jest to, aby każde dziecko, które nie osiągnęło 150 cm wzrostu, podczas jazdy samochodem siedziało w specjalnie do tego przystosowanym foteliku samochodowym.

  Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym jak postępować w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz jak zachować się w kontakcie z agresywnymi zwierzętami.  Dzieci przypomniały jak wezwać pomoc przy użyciu numerów alarmowych, a na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkań mogli zobaczyć sprzęt policyjny.

 

 

asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony