Aktualności

„Kierowco- nie polujemy na zebrach”

Data publikacji 13.09.2022

Kierowco ! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. W policyjnej akcji wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szelkowie.

Kierowco! Nie polujemy na zebrach! - to apel dzieci do kierowców, by zwalniali przed pasami.  W ramach tej edukacyjnej inicjatywy uczniowie z plakatami i banerami wyruszą w okolice przyszkolnych pasów, by zwrócić uwagę kierowcom na swoją obecność.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych, aby uczniowie, którzy wrócili do szkół byli bezpieczni na naszych drogach, policjanci realizują kampanię – „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.

W ramach akcji policjanci zorganizowali również krótkie pogadanki z uczniami przypominające zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.  Radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu.

 

 

st. asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony