Aktualności

Przedszkolaki wizytą w makowskiej komendzie

Data publikacji 30.09.2022

Policjanci prowadzą wiele spotkań w szkołach i przedszkolach. Tym razem to dzieci z Przedszkola nr 2 w Makowie Mazowieckim odwiedziły policjantów w komendzie.

Wczoraj funkcjonariuszy makowskiej policji odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Makowie Mazowieckim. Dzieci dowiedziały się o pracy policjanta, z dzielnicową rozmawiali o bezpieczeństwie oraz oglądali radiowozy.

Po raz kolejny makowską komendę odwiedziły przedszkolaki. Tym razem były to dzieci z Przedszkola nr 2 w Makowie Mazowieckim. Podczas tej wizyty nie zabrakło tematów dotyczących bezpieczeństwa, a przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy z uczestników mógł poćwiczyć pod czujnym okiem policjanta przechodzenie przez przejście dla pieszych. Ze względu na zmieniającą się już pogodę i wcześniej zapadający zmrok policjantka tłumaczyła jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Dużą atrakcją było oglądanie radiowozu i sprzętu policyjnego oraz pokaz w jaki sposób zabezpieczane są ślady linii papilarnych przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Każdy też mógł zrobić odcisk swojej dłoni. Wielką atrakcją dla dzieci było również zobaczenie policyjnego aresztu.

 

 

st. asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony