Aktualności

Śmiertelne potrącenie pieszego

Data publikacji 03.10.2022

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 30 września 2022 roku około godziny 18:50 w miejscowości Ciemniewo na drodze drodze krajowej nr K 60.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni kierujący citroenem jadąc w kierunku Makowa Mazowieckiego potrącił idącego jezdnią pieszego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniósł 47 – letni pieszy, mieszkaniec pow. makowskiego. W chwili zdarzenia 32-letni kierowca osobówki był trzeźwy. Wypadek miał miejsce poza terenem zabudowanym, a pieszy nie posiadał żadnego elementu odblaskowego. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności na miejscu zdarzenia, które pozwolą ustalić dokładny przebieg zdarzenia.

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Policjanci przypominają o konieczności noszenia elementu odblaskowego, który będzie widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Istotne jest tu przede wszystkim to, że taki drobny element ubioru może ustrzec przed tragedią na drodze.

Kierującym przypominamy o panujących na zewnątrz trudnych warunkach drogowych. Podczas każdej jazdy pamiętajmy, że jakiekolwiek manewry związane ze zmianą prędkości i kierunku jazdy na śliskiej nawierzchni wymagają znacznie więcej czasu. Poruszajmy się wolniej i nie przeceniajmy własnych umiejętności.

 

st. asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony