Aktualności

Młodzież liceum na filmie profilaktycznym "Zdążyć"

Data publikacji 13.04.2023

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie – Skłodowskiej w Makowie Maz. zobaczyła film profilaktyczny „Zdążyć”. Był on ostatnim etapem wspólnej akcji profilaktycznej „Alkohol Narkotyki Dopalacze to nie umilacze” makowskiej policji i Sanepidu w Makowie Maz.

Akcję w makowskim liceum rozpoczęliśmy pod koniec marca. W ramach niej przeprowadzono spotkania z uczniami na których Pani Aneta Sierżan z Sanepidu mówiła o dopalaczach i narkotykach, ich negatywnych skutkach zażywania. Natomiast podkom. Monika Winnik z makowskiej policji. Opowiadała o zagrożeniach na jakie narażony jest młody człowiek, o alkoholu, środkach odurzających, substancjach psychotropowych oraz uzależnieniach. Mówiła o konsekwencjach prawnych zażywania narkotyków czy picia alkoholu.

Kolejnym etapem było spotkanie z rodzicami. podkom. Monika Winnik opowiadała o zagrożeniach na jakie narażony jest młody człowiek, o środkach odurzających, substancjach psychotropowych oraz uzależnieniach. Poinformowała rodziców, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy.

Rodzice dowiedzieli się także jakie konsekwencje prawne czekają nieletnich w przypadku zażywania lub posiadania substancji zabronionych. Wykorzystując walizkę narkotykową pokazano rodzicom substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty wykorzystywane do ich przechowywania, a wszystko po to, by wzmóc ich czujność.

Aby dotrzeć jeszcze bardziej do młodzieży zaproszono uczniów makowskiego liceum do Kina Mazowsze w Makowie Maz. gdzie wyświetlono film profilaktyczny „Zdążyć”.

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony