Aktualności

Policjanci z makowskiej komendy zachęcali młodzież do służby w policji

Data publikacji 17.04.2023

W piątek w ramach Dnia Otwartego w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim młodzież zapoznała się z zawodem policjanta. Maturzyści mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zadać im pytania dotyczące ich służby.

Na spotkanie do makowskiej komendy przyjechali maturzyści z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz. O  wyborze służby w policji i przebiegu swojej ścieżki zawodowej opowiedzieli młodzieży dzielnicowa  st. sierż. Katarzyna Pstrągowską,  oficer prasowy podkom. Monika Winnik, technik kryminalistyki asp. szt. Rafał Kołodziejski oraz asystent Wydziału Ruchu Drogowego asp. Krzysztof Witkowski. Policjanci omówili poszczególne etapy doboru do Policji.  Uczniowie dowiedzieli się o pracy policjantów w poszczególnych wydziałach tj. w wydziale prewencji, ruchu drogowego i kryminalnym. Młodzież chętnie zadawała pytania i słuchała z dużym zainteresowaniem.

Kwestie formalne, wymagane dokumenty w procesie rekrutacji omówiła specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia Anna Goździewska.

Osoby zainteresowane służbą otrzymały od policjantów przygotowane wcześniej materiały promocyjne w tym informatory i ulotki. Każdy z funkcjonariuszy podkreślał, że jest to służba pełna wyzwań, satysfakcji i możliwości rozwoju, w której można znaleźć miejsce dla siebie.

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony