Aktualności

Kierowali na „podwójnym gazie” – Ku przestrodze!!!

Data publikacji 18.09.2023

W ciągu minionego weekendu makowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch to kierujący samochodami, a jeden rowerzysta. Rekordzista miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy! Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu!

Policja apeluje, ostrzega, a mimo to na drogach dalej pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy.

Pamiętajmy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji.

W ciągu ostatniego weekendu policjanci makowskiej drogówki zatrzymali trzech  nietrzeźwych kierujących. Dwóch to kierujący samochodami, a jeden rowerzysta.

W piątek (15 września) w Łukowie, gmina Karniewo mundurowi zatrzymali rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Badanie trzeźwości potwierdziło to. Alkomat wykazał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. 64 – letni rowerzysta został ukarany wysokim mandatem.  

Tego samego dnia o godz. 15:00 w Karniewie na ul. Ciechanowskiej policjanci makowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Audi A3. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w niedzielę (17 września) około godz. 15:30 mundurowi zatrzymali 31 – letniego kierującego Audi A4, którego badanie trzeźwości wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie.  Obydwaj kierujący stracili prawa jazdy. Na szczęście żaden z nietrzeźwych kierujących nie doprowadził do tragedii na drodze.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara  do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Dodatkowo zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

Natomiast kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila - mandat w kwocie 1000 zł. Kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila - mandat w kwocie 2500 zł

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony