Aktualności

ROADPOL Safety Days – Żyj i ratuj życie

Data publikacji 20.09.2023

Wydział Ruchu Drogowego makowskiej policji aktywnie włączył się do Europejskiego Tygodnia Mobilności. Dzisiaj funkcjonariusze przy współudziale uczniów Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz. przeprowadzili akcję pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).

Roadpol Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników. Tegorocznym hasłem akcji jest: Żyj i ratuj życie

W ramach tej akcji policjanci ruchu drogowego przeprowadzili spotkanie z uczniami uświadamiające jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a szczególnie zastosowanie się do ograniczeń prędkości, ponieważ to jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Uczniowie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz. przygotowali transparenty z którymi wyszli pikietować w rejonie drogi krajowej nr 60. W ten sposób apelowali do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony