Aktualności

Policja przestrzega - nie działaj pochopnie !!!

Data publikacji 20.09.2023

W ostatnich dniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz. po raz kolejny zostali powiadomieni o oszustwie z wykorzystaniem kodu systemu płatności mobilnych. Oszuści przełamując hasła do popularnych komunikatorów podszywają się pod członków rodziny, znajomych i proszą o pilną pożyczkę. Przed wysłaniem kodu zadzwoń i potwierdź czy to prawdziwa wiadomość.

Na czym polega oszustwo metodą na system płatności mobilnych. Otóż polega ono właśnie na wyłudzeniu kodu do płatności, najczęściej z wykorzystaniem komunikatorów, bądź kont w serwisach społecznościowych. Z potencjalną ofiarą kontaktuje się cyberprzestępca  i podszywając się pod członka rodziny lub znajomego prosi o pilną pożyczkę.

Policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o oszustwie metodą na system płatności mobilnych. Konto na popularnym komunikatorze należącym do mieszkańca naszego powiatu zostało przejęte przez oszustów, a do znajomym wysłano wiadomość  z prośbą o przelanie pieniędzy. Dwie osoby uwierzyły i przelały pieniądze, które trafiły do oszustów. W sumie osoby te straciły ponad tysiąc złotych.  

Przestrzegamy - jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy.

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony