Aktualności

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 22.09.2023

Policjanci makowskiej drogówki podsumowali działania „Prędkość” Akcja obejmowała cały kraj i ukierunkowana była na ujawnianie kierowców łamiących w tym zakresie przepisy ruchu drogowego. Policjanci ujawnili ponad 33 wykroczenia drogowe w tym, aż 32 związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Według statystyk nadmierna prędkość to wciąż główny czynnik wielu wypadków drogowych. Niestety to one generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości i nie była to jednorazowa akcja, będzie ona cyklicznie powtarzana.

Policjanci  tego dnia skontrolowali 36 pojazdów i ujawnili 33 wykroczenia z których 32 dotyczyło przekroczenia prędkości. Na 28 kierujących w związku z popełnionymi wykroczeniami zostały nałożone mandaty oraz punkty karne,  2 kierujących otrzymało pouczenia.

ZWOLNIJ i ŻYJ!

Bądź dobrym przykładem na drodze! Brawura i brak wyobraźni mogą prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu panujących na drodze.

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony