B&N B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony

Program B&N B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony realizowany przez KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Data publikacji 06.12.2016

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej realizuje program profilaktyczny pod nazwą "B&N - B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony".

Program „B&N” czyli „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” realizowany jest w szkołach podstawowych i gimnazjalnych województwa mazowieckiego. Głównym organizatorem  jest Komenda Wojewódzka Policji  z siedzibą w Radomiu. Program - "B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony" zainicjowany przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marka Świszcza, jest realizowany w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "RAZEM BEZPIECZNIEJ" oraz Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013 - 2020
Partnerzy strategiczni to: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Mazowiecki Kurator Oświaty i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników  ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów na obszarze Mazowieckiego Garnizonu Policji. Program zawiera zbiór przedsięwzięć zmierzających do aktywizacji  społeczności szkolnych i lokalnych, realizowanych poprzez działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w obszarach edukacji i promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej włączyła się w realizację programu profilaktycznego "B&N - B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony". W ramach programu ostrowscy policjanci realizują spotkania z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowcyh, gimnazjalnych i średnich oraz z seniorami.

Program B&N realizowany przez KPP w Ostrowi Mazowieckiej dostępny jest również na Facebooku

https://www.facebook.com/Bezpieczny-Niechroniony-KPP-Ostr%C3%B3w-Mazowiecka-1749490888657243/

Zapraszamy.

 

 

 

 

Powrót na górę strony