Przasnyscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który blokował ruch na drodze krajowej
Niecodzienny widok wzbudził czujność świadków, którzy powiadomili przasnyską policję. W Rembielinie na środku jezdni znajdował się samochód, który utrudniał ruch innym pojazdom. Po przyjeździe na miejsce policjantów okazało się, że siedzący za kierownicą 51-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego jest kompletnie pijany. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek (13.01) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu otrzymał zgłoszenie o samochodzie zaparkowanym na drodze krajowej nr 57, który znacznie utrudnia ruch innym pojazdom. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze zastali zaparkowanego na pasie jezdni hyundaia, w którym za kierownicą siedział mężczyzna z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Początkowo kontakt z kierowcą był mocno utrudniony, ponieważ nie reagował na pytania funkcjonariuszy i sprawiał wrażenie oszołomionego. Po zbadaniu stanu trzeźwości policyjnym alkomatem okazało się, że 51-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zabezpieczyli auto na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary.
Nieodpowiedzialny mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi, gdzie spędził noc. Następnego dnia (14.01) usłyszał zarzuty. O konsekwencjach, jakie poniesie 51-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia.
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
Pamiętaj!
Alkohol, nawet w niewielkiej ilości, prowadzi do zaburzenia percepcji wzrokowej, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, pogarsza koordynację ruchów, zmniejsza szybkość reakcji. Nie bądź zagrożeniem dla siebie oraz dla innych uczestników ruchu drogowego. Piłeś – nie jedź!
Autor: asp. Ilona Cichocka/ KPP Przasnysz