Aktualności

Policyjne działania – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Data publikacji 24.10.2017

Dzisiaj przasnyscy policjanci prowadzą akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom.

Działanie te są realizowane szczególnie przez cały okres jesienno-zimowy w którym gwałtownie rośnie liczba zdarzeń z udziałem pieszych, jest to związane z pogarszającą się widocznością na drogach. Piesi, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się zawinionymi bądź mimowolnymi ofiarami tragicznych wypadków Do głównych przyczyny wypadków spowodowanych przez pieszych należy zaliczyć:  nieostrożne wejście na jezdnię (ponad połowa wszystkich wypadków spowodowanych przez pieszych),  przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym,  wejście na jezdnię zza pojazdu.

W bieżącym roku  na terenie naszego powiatu  na drogach śmierć poniosło aż 7 osób . Tylko od września zginęły  już  3 osoby.

Przasnyska policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie maksimum ostrożności, przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. A w sposób szczególny apelujemy do niechronionych użytkowników dróg tj. do pieszych czy też do rowerzystów o korzystanie z elementów odblaskowych co poprawia widoczność nas samych przez innych kierujących.

Powrót na górę strony