Aktualności

Jechał 110 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 04.02.2019

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda 34 letniego mężczyzny. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h.

W piątek o godzinie 1630 policjanci przasnyskiej drogówki patrolowali gminę Jednorożec. W miejscowości Stegna na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Seat Leon, który w obszarze zabudowanym jechał 110 km/h. 34 letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi gminy Jednorożec zatrzymano prawo jazdy.

Dodatkowo za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Jest to pierwszy kierowca, któremu w tym roku przasnyscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za rażące (powyżej 50 km/h) przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci o każdym takim przypadku informują właściwego starostę, który wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązuje kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany.

Powrót na górę strony