Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego rowerzysty

Data publikacji 26.03.2019

Postawą godną do naśladowania wykazał się jeden z kierowców jadących przez miejscowość Golany gm. Przasnysz, który widząc pijanego rowerzystę uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił policjantów. Kierujący jednośladem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj tuż po godz. 11 oficer dyżurny przasnyskiej policji, został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego rowerzysty  na drodze  powiatowej  w okolicy miejscowości Golany gm. Przasnysz. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili tożsamość kierującego rowerem, a ponadto poddali go badaniu na stan trzeźwości, które wykazało, że  61-letni mieszkaniec pow. płońskiego miał  ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa kierującego, który zaalarmował policjantów. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

Powrót na górę strony