Aktualności

Pierwsza pomoc przedmedyczna- szkolenie policjantów

Data publikacji 09.01.2017

W Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu ratownicy szkolili przasnyskich policjantów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze mieli okazję utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie.

W grudniu przasnyscy policjanci uczestniczyli w szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  W zajęciach prowadzonych przez ratowników medycznych  uczestniczyło 86 funkcjonariuszy z KPP w Przasnyszu oraz podległych komisariatów. Podczas szkolenia policjanci  poszerzali i utrwalali  wiedzę i umiejętności w zakresie  udzielania pomocy osobie poszkodowanej . Z wykorzystaniem fantomów ćwiczyli sposób udzielania pomocy osobom starszym,  dzieciom i niemowlakom np.  w przypadku zakrztuszenia, omdlenia , braku oddechu  lub urazu  kręgosłupa.

 

Często  się zdarza , że to  policjanci są pierwszą służbą  na miejscu zdarzenia np. wypadku drogowego i udzielają pierwszej pomocy ,reanimując poszkodowane osoby do czasu przyjazdu służb medycznych. Ratownicy podkreślali, że dla ludzkiego życia najważniejsze są pierwsze cztery minuty gdy dojdzie np. do zatrzymania krążenia, ponieważ po  4 minutach dochodzi do nieodwracalnych zmian w mózgu. Informowali, że  bardzo duże znaczenie dla życia ratowanego ma kolejność wykonywania każdej czynności.

 

W ocenie policjantów szkolenia  przeprowadzone były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym.

W imieniu swoim i policjantów Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak  dziękuje za możliwość profesjonalnego przeszkolenia policjantów   utrwalającego wiedzę  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

Autor: E.Ś.

KPP Przasnysz

 

Powrót na górę strony