Aktualności

Uwaga złodzieje- Policjanci ostrzegają

Data publikacji 15.01.2017

W ostatnim czasie na osiedlach mieszkaniowych w Przasnyszu nasiliły się kradzieże z włamaniem do mieszkań. Złodzieje wyłamując zamki w drzwiach wejściowych kradną, najczęściej pieniądze i biżuterię.

Złodzieje  mogą nas zaskoczyć o każdej porze dnia i nocy, bez względu na to czy przebywamy w mieszkaniu, czy też nie. Zazwyczaj są to ludzie młodzi, wysportowani z pewnym doświadczeniem przestępczym- działający czasami bez skrupułów. Ich ofiarą może być każdy z nas, niezależnie od posiadanego stanu majątkowego.  W ostatnim okresie w Przasnyszu złodzieje włamali się do 7 blokowych  mieszkań. Do wszystkich zdarzeń  doszło około południa.   Przestępcy  wyłamują zamki podklamkowe w drzwiach wejściowych,  przeszukują szybko całe wnętrze i zabierają  wartościowe rzeczy.

Nie ma,  niestety niezawodnych sposobów uniemożliwiających włamywaczom  dostanie się do naszego  mieszkania. Można tylko piętrzyć przeszkody, które znacznie utrudnią ich działania,  a może nawet skutecznie zniechęcą. Możemy podjąć wiele środków zapobiegawczych  poprawiających bezpieczeństwo naszego  mieszkania .  Podczas naszej nieobecności oraz w porze nocnej zawsze zamykajmy  mieszkania.

Dopilnujmy , aby  drzwi  były w dobrym stanie i posiadały sprawne mechanizmy zamykające. Pilnujmy swoich kluczy,  aby nie wpadły w  niepowołane ręce. Zwracajmy uwagę  na kręcących się w pobliżu  bloku ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy  kogo szukają, przyjrzyjmy się im by zapamiętać wygląd.

 

Współdziałajmy  z sąsiadami, dobre stosunki sąsiedzkie mogą uchronić nasze mieszkanie przed złodziejem.  Podczas  nieobecności  sąsiadów interesujmy się ludźmi przebywającymi w pobliżu ich mieszkań, zwracajmy uwagę na hałasy i niecodzienne odgłosy na klatce schodowej, bez wahania powiadamiajmy Policję.

 

 

 

  Jeśli coś wzbudza Twój niepokój ,zadzwoń na Policję  ( 997 lub 112):

 

 

KPP Przasnysz

E.Ś/E.N

Powrót na górę strony