Aktualności

Trzy znieważenia przasnyskich policjantów w ciągu dwóch dni

Data publikacji 16.08.2019

W dniach 14-15 sierpnia br. na terenie naszego powiatu doszło do trzech przypadków znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani i za swoje postępowanie odpowiedzą przed przasnyskim sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w dniu 14 sierpnia 2019 roku o godz 1300 w miejscowości Pawłowo-Poręba gm. Czernice Borowe, gdzie 50 letni mieszkaniec tej miejscowości, znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,57 promila), słowami wulgarnymi znieważył funkcjonariuszy wydziału kryminalnego, a także przemocą usiłował zmusić ich do odstąpienia od wykonywania przez nich czynności służbowych. Następne dwa przypadki miały miejsce w dniu 15 sierpnia br. na terenie Przasnysza i Chorzel. Około godz. 1925 mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że nieustalony mężczyzna dokonał zniszczenia drzwi wejściowych do jej mieszkania, znajdującego się przy ul. Żwirki Wigury, powodując straty w kwocie około 2000 złotych. Podjęte bezpośrednio działania przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego przasnyskiej komendy doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, którym okazał się 30 letni mieszkaniec Przasnysza. Podczas zatrzymania używał on w stosunku do interweniujących policjantów słów wulgarnych, groził im pozbawieniem życia, a także naruszył ich nietykalność cielesną. Natomiast o godzinie 2350 w Chorzelach na Placu Tadeusza Kościuszki, policjanci z miejscowego komisariatu podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy zakłócali ład i porządek publiczny, a także spożywali alkohol w miejscu zabronionym. Mężczyźni ci to mieszkańcy Chorzel w wieku 26 i 19 lat. W trakcie wykonywania czynności służbowych policjanci zostali przez nich znieważeni, grożono im pozbawieniem życia oraz naruszono ich nietykalność cielesną. W każdym z tych przypadków mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia i za swoje postępowanie odpowiedzą przed przasnyskim sądem. Warto nadmienić, że ich zachowanie zostało zakwalifikowane jako występek o charakterze chuligańskim, co ma bezpośredni wpływ na wysokość grożącej im kary.

Policja przypomina, że używanie słów wulgarnych wobec funkcjonariuszy Policji, grożenie im popełnieniem przestępstwa, czy też naruszenie nietykalności cielesnej, znajduje swoje odzwierciedlenie w przepisach kodeksu karnego. Każdy kto dopuszcza się takiego działania, musi liczyć się z surową odpowiedzialnością za swoje postępowanie.

Powrót na górę strony