Aktualności

Niebieskie serca od policjantów

Data publikacji 15.02.2017

14 lutego w „Walentynki” policjanci z przasnyskiej „drogówki” przeprowadzili działania, które miały na celu zwrócić uwagę kierujących na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas działań funkcjonariusze wręczali kierującym oraz pasażerom serduszka o treści „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”

Tego dnia  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli drogowej uświadamiali kierujących, że warto przestrzegać zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym aby bezpiecznie dojechać do celu gdzie czekają na nich bliscy.

Analiza zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie powiatu przasnyskiego w 2016 roku wskazuje, że w minionym roku  doszło do 65  wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 10 osób ,a  rannych zostało 86 osób. Ponadto na terenie powiatu zaistniało także 348 kolizji  drogowych  w tym z winy kierującego  aż 265  zdarzeń.

Pamiętajmy, że w okresie zimowym trudne warunki drogowe często są przyczyną zdarzeń drogowych.  Kierując pojazdem poruszajmy się z prędkością bezpieczną. Zwracajmy uwagę na pieszych, czy rowerzystów zwłaszcza w okolicy wyznaczonych przejść dla pieszych.

 

KPP Przasnysz

E.Ś.

Powrót na górę strony