Aktualności

Z nożem napadł na mężczyznę, kilka minut później został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 22.02.2017

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem przed sklepem spożywczym w Parciakach. 59 latek nożem zranił 32 letniego mieszkańca wsi. Sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę ( 19.02.br) około godziny 21:00 dyżurny przasnyskiej komendy został poinformowany o rozboju, do którego doszło przed sklepem  spożywczym we wsi Parciaki na terenie gminy Jednorożec.  59 letni mężczyzna wszedł do sklepu wówczas  zza paska spodni wypadł mu nóż, po czym  wyszedł z budynku i  wymachując nożem groził właścicielce sklepu krzycząc,  że ją zabije.   Gdy jeden z klientów  stanął w obronie kobiety, mężczyzna prysnął w jego kierunku gazem łzawiącym.  Wówczas  doszło między mężczyznami  do szarpaniny. 59 latek zaatakował nożem  32 latka i zranił go w nogę w okolicę pachwiny. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli  grupę osób i uciekającego na  widok radiowozu mężczyznę.  Funkcjonariusze  natychmiast podjęli  za uciekającym pościg. Mężczyzna   wymachiwał w ich kierunku   nożem i pryskał gazem łzawiącym.  Po kilku minutach  został przez nich  zatrzymany.

Do czasu przyjazdu służb medycznych policjanci   udzielili rannemu mężczyźnie profesjonalnej pomocy przedmedycznej,  zakładając  mu na nogę  opaskę uciskową z jego paska. Jak się później okazało miało to ogromne znaczenie dla życia  i zdrowia 32 latka.

Sprawcą rozboju okazał się znany przasnyskim policjantom 59 letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. 59 latek przyznał się do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.  Prokurator zastosował wobec mężczyzny  areszt na okres 3 miesięcy.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do  10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Przasnysz

Asp.szt. Ewa Śniadowska

Powrót na górę strony