Aktualności

Sprawcy kradzieży w „ CENTRUM CHIŃSKIM” zatrzymani w pościgu

Data publikacji 24.02.2017

Policjanci z Chorzel w pościgu zatrzymali czterech sprawców kradzieży ubrań z „CENTRUM CHIŃSKIEGO”. W zatrzymaniu brał aktywny udział policjant w czasie wolnym od służby.

Dyżurny przasnyskiej policji otrzymał zgłoszenie  od pracownika  „Centrum Chińskiego” w Przasnyszu, że cztery młode osoby   w wieku około 20- 35 lat, ze sklepu ukradły odzież; kurtki, spodnie bieliznę i buty. Złodzieje skradziony towar wrzucili do czerwonego  opla którym odjechali w nieznanym kierunku. Dyżurny natychmiast  do Centrum chińskiego skierował policjantów, a  drogą radiową   przekazał informację o zdarzeniu  policjantom  pełniącym służbę na terenie powiatu. Po upływie krótkiego czasu  dyżurny otrzymał kolejną informację od pracownika stacji paliw „Delfin”, że kierowca czerwonego opla zatankował paliwo do zbiornika samochodu,  po czym nie płacąc odjechał. Towarzyszące mu osoby ze sklepu  ukradły dwie butelki wódki i piwo. 

Po kilku minutach  przebywający poza służba  policjant wracając do domu zauważył  na drodze w kierunku chorzel,  czerwonego opla jadącego z nadmierną prędkością. Policjant   swoim  prywatnym  samochodem   podjął pościg  za pędzącym oplem,    informując  dyżurnego o zdarzeniu. Dopiero w Chorzelach na ulicy Grunwaldzkiej kierujący oplem chcąc zawrócić  gwałtownie zahamował.  Jednak  ścigający go policjant  oraz policyjny patrol   uniemożliwili mu dalszą ucieczkę.

Sprawcy  zostali zatrzymani i dowiezieni do komendy. Złodziejami okazali się dwaj mężczyźni ( 27 i 34 lata) oraz dwie kobiety ( 22 i 35 lat). Zatrzymani  są mieszkańcami Wrocławia. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli skradzioną odzież.

Za tego typu przestępstwo grozi kara  do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Przasnysz

Ewa Śniadowska

Powrót na górę strony