Aktualności

BEZPIECZNE FERIE- podsumowanie

Data publikacji 01.03.2017

Podczas ferii zimowych , jak co roku, policjanci dbali o bezpieczeństwo najmłodszych. Spotkania profilaktyczne z uczestnikami zimowisk były okazją do rozmów o bezpieczeństwie osobistym i bezpieczeństwie na drogach.

Podczas ferii zimowych w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci ruchu  drogowego kontrolowali autobusy przewożące dzieci i młodzież na zimowiska Sprawdzali przede wszystkim stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców. W okresie ferii w powiecie przasnyskim  drogówka  skontrolowała 341 pojazdów spośród których  8 kierujących prowadziło pojazd pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze  nałożyli 196 mandatów, sporządzili 4 wnioski o ukaranie do sądu, pouczyli  27 kierujących i zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych.

W okresie ferii zimowych funkcjonariusze spotykali się  z uczestnikami zimowisk zorganizowanych na terenie naszego powiatu. Na spotkaniach omawiali  zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Między innymi mówili o zagrożeniach związanych z zabawą na  zamarzniętych rzekach, stawach i jeziorach, bezpiecznym  korzystaniu  z Internetu . Przypominali, o używaniu  po zmierzchu  elementów odblaskowych.

 

KPP Przasnysz

E.Ś/EN

Powrót na górę strony