34 latek po alkoholu spowodował kolizję - Aktualności - KPP w Przasnyszu

Aktualności

34 latek po alkoholu spowodował kolizję

Data publikacji 08.09.2021

W miniony poniedziałek ( 6 września 2021 roku ) po godzinie 15.00 w Przasnyszu na ul. Leszno , 34 letni mieszkaniec Ostrołęki, spowodował kolizję drogową mając w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

W poniedziałek po godzinie 15.00 na stanowisko dowodzenia przasnyskiej Komendy Policji wpłynęła informacja o tym, że w Przasnyszu na ul. Leszno, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat, 34 letni mieszkaniec Ostrołęki, na skutek niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, uderzył w tył pojazdu marki Audi, którego kierujący 33 letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, zatrzymał się przed przejściem dla pieszych ustępując w ten sposób pierwszeństwa pieszym. Badanie stanu trzeźwości obu kierujących wykazało, że kierujący fiatem w swoim organizmie ma blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

34 latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem. Grozi mu teraz wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci  przypominają o zasadzie „ PIŁEŚ NIE JEDŹ”.

 

KPP Przasnysz

asp.szt.Krzysztof Błaszczak

Powrót na górę strony