Aktualności

UWAGA! NA DZIKIE ZWIERZĘTA NA DRODZE

Data publikacji 05.10.2022

Z uwagi na wzrost zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt, przasnyscy policjanci APELUJĄ o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże.

Pamiętajmy!!!

- Najczęściej do zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt dochodzi pomiędzy zmierzchem, a świtem. I właśnie w tym czasie powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

- Nigdy nie lekceważ znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta". Widząc ten znak należy zwolnić i jechać ze stałą prędkością, aby w obliczu zagrożenia mieć czas na odpowiednią reakcję.

                                                                                                                                   
- Kiedy dostrzeżesz dzikie zwierzę przy drodze natychmiast zwolnij. Spróbuj oddać kilka ostrzeżeń migając światłami, lub użyj sygnału dźwiękowego.

    A jeżeli już dojdzie do kolizji z dzikim zwierzęciem, powinniśmy wtedy pamiętać o właściwym postępowaniu. Na początku należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy i zawiadomić odpowiednie służby ratunkowe, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

Autor: asp.szt.Krzysztof Błaszczak

Powrót na górę strony