Aktualności

53 latek w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję. Odpowie również za kierowanie pod zakazem

Data publikacji 02.11.2022

W piątek 31 października br. około godz. 19.30 w miejscowości Krukowo gm. Chorzele, 53 letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu, wsiadł za kierownicę Suzuki i spowodował kolizję z volkswagenem.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że  kierujący pojazdem osobowym marki Suzuki, 53 letni mieszkaniec Gm. Chorzele, w miejscowości Krukowo, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając w ten sposób do kolizji drogowej z pojazdem marki Volkswagen Passat, którym kierował, 18 letni mieszkaniec pow. przasnyskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego Suzuki wykazało, że posiada on w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna na swoim koncie posiada już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z nieodpowiedzialnym 53 latkiem, podróżowała 44 letnia jego partnerka wraz z dziećmi w wieku 9 i 16 lat.  

 

Mężczyzna teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu teraz  kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Błaszczak

KPP Przasnysz

Powrót na górę strony