Aktualności

14 latek znęcał się nad kotami. Odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym

Data publikacji 10.11.2022

Przasnyscy funkcjonariusze w telefonie nastolatka ujawnili filmiki świadczące o tym, że dopuścił się on czynu karalnego. Nastolatek za swoje postępowanie odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym.

Policjanci z Przasnysza tuż po uzyskaniu informacji o tym, że jeden z młodych mieszkańców pow. przasnyskiego znęcał się nad kotami, wrzucał je do rzeki Węgierki, dotarli do miejsca zamieszkania nastolatka.  Młody człowiek jak też jego rodzice, byli bardzo zaskoczeni wizytą policjantów.


Podczas sprawdzania nagrań w telefonie 14-latka policjanci ujawnili filmiki przedstawiające drastyczne zachowanie nastolatka wobec kotów. Widać na nich jak nastolatek  wrzuca z mostu do rzeki dwa koty.  Później wspólnie z kolegą obserwują jak czworonogi dopływają do brzegu. Nastolatek tłumaczył, że chciał się popisać  wśród rówieśników.

Teraz losem nastolatka zajmie się sąd rodzinny, który podejmie decyzję, jakie środki wychowawcze zostaną wobec niego zastosowane. Może to być m.in. nadzór ze strony rodziców czy też  kuratora, bądź umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.


Policjanci przypominają, że każda osoba, która jest świadkiem popełnienia przestępstwa, a znęcanie się nad zwierzęciem właśnie nim jest, powinna poinformować o tym fakcie odpowiednie służby.

 

KPP Przasnysz
asp.szt. Krzysztof Błaszczak

Powrót na górę strony