Aktualności

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Przasnyszu, został aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 19.01.2023

Decyzją sądu na okres 3 miesięcy został aresztowany 23-latek, podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym do którego doszło w miniony wtorek w Przasnyszu.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 17 stycznia 2023 roku po godzinie 08.00  w Przasnyszu  na ul. Zawodzie. Obecnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku w którym zginął, 43 letni mieszkaniec Przasnysza. Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Lanos, 23 letni mieszkaniec Przasnysza, jadąc ulicą Zawodzie w Przasnyszu, na łuku drogi nie dostosował prędkości na wskutek czego, stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem co w następstwie spowodowało, uderzenie w ogrodzenie posesyjne i słup energetyczny. Niestety w wyniku doznanych obrażeń ciała na miejscu śmierć poniósł, 43 letni pasażer lanosa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że mężczyzna posiadał w swoim organizmie, około 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo od kierującego, została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Na wniosek pracujących policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu w dniu 18 stycznia 2023 roku Sąd Rejonowy w Przasnyszu, wobec mieszkańca Przasnysza, podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

 

KPP Przasnysz

asp.szt. Krzysztof Błaszczak

Powrót na górę strony