Aktualności

Zabezpieczono 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych

Data publikacji 06.02.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu ujawnili i zabezpieczyli 6 automatów do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z przasnyskich lokali. Zgodnie z Kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom, poza wysoką grzywną, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu pracowali nad sprawą lokalu, w którym mogły znajdować się nielegalne automaty do gier. Informacje zdobyte przez funkcjonariuszy potwierdziły się i w jednym z lokali na terenie miasta Przasnysz natrafili na sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy dla potrzeb postępowania karno-skarbowego, jakie będzie się toczyło w tej sprawie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny.  W myśl ustawy, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia posiada automat do gier podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3 lub obu tym karom łącznie.

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony