Aktualności

Cyberprzemoc spotkania policjantów z uczniami

Data publikacji 09.02.2023

W ramach obchodu dnia Bezpiecznego Internetu dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przez cały tydzień prowadzili w szkołach działania profilaktyczne dotyczące cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści oraz bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

Komputer oraz telefon komórkowy to pożyteczne wynalazki, z których obecnie korzystają zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywane w sposób niewłaściwy, mogą wyrządzić sporo krzywdy. Udostępnianie danych osobowych, nękanie rówieśników, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu spotkali się z młodzieżą w ramach cyklicznych działań profilaktycznych. Internet dla wielu młodych ludzi jest integralną częścią ich funkcjonowania, coraz częściej swój wolny czas spędzają oni przed ekranem komputera, dlatego tak ważne jest to, aby przypomnieć, że nieodpowiedzialne korzystanie z sieci może nieść za sobą poważne konsekwencje.

 Młodzież została zapoznana z formami cyberprzemocy oraz procedurą postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem. Podczas spotkań dzielnicowi uświadomili uczniów jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

 

 

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony