Aktualności

WYPADEK ŚMIERTELNY W POWIECIE PRZASNYSKIM – POLICJANCI APELUJĄ O ROZWAGĘ ZA KIEROWNICĄ

Data publikacji 28.02.2023

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce wczoraj w miejscowości Golany gm. Przasnysz. Na drodze śmierć poniósł 48-letni mężczyzna. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu apeli policjantów ruchu drogowego, wczoraj około godziny 15:20 na drodze wojewódzkiej nr 617 doszło do tragicznego wypadku  drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, 37-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu na którym w przeciwnym kierunku przemieszczał się samochód osobowy marki Audi A4, doprowadzając do czołowego zderzenia pojazdów. Po zderzeniu się oba samochody wpadły do przydrożnego rowu. W wyniku wypadku kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu a jego 42-letnia pasażerka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

W związku z wczorajszym zdarzeniem kolejny raz policjanci zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie.

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony