Aktualności

PRZASNYSCY POLICJANCI UHONOROWANI MEDALAMI ,,GLORIA PRASNENSIS TERRAE,,

Data publikacji 08.03.2023

Wczoraj funkcjonariusze z Posterunku Policji w Krasnem za bohaterską postawę – wyprowadzenie z zadymionego domu nieprzytomnej, podtrutej czadem kobiety i uratowanie jej życia zostali odznaczeni medalami „Gloria Prasnensis Terrae”. Wręczył je Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

Uroczystość wręczenia medali odbyła się w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu. Sierż. Damian Bieniek i mł. asp. Kamil Gadomski w obecności Komendanta Powiatowego Policji insp. Tomasza Łysiaka odebrali oznaczenia w podziękowaniu za ich zdecydowaną postawę, dzięki której udało się ocalić życie 43 – letniej mieszkanki Milewa – Rączek w gminie Krasne.

1 marca 2023 roku, w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Posterunku Policji w Krasnem z polecenia dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zostali skierowani do jednego z domów jednorodzinnych w miejscowości Milewo-Rączki w gminie Krasne. Ze zgłoszenia do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu wynikało, że w jednym z domów jednorodzinnych, w którym najprawdopodobniej przebywa jedna osoba, panuje duże zadymienie. Zgłaszająca interwencję kobieta z trudnością podała adres. W tle wyraźnie było słychać dźwięk czujki czadu. Policjanci z miejscowego posterunku natychmiast pojechali pod wskazany adres. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, dom  wypełniony był gęstym dymem. Nic nie było widać, a na wołanie policjantów nikt nie odpowiadał. Przeszukując mieszkanie funkcjonariusze w pewnym momencie znaleźli nieprzytomną kobietę. Wynieśli ją z zadymionego budynku i udzielili jej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Można powiedzieć, że było o krok o tragedii, a dzięki skutecznej interwencji funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Krasnem wszystko dobrze się skończyło. Kobieta z podejrzeniami zatrucia została przewieziona do szpitala, gdzie została objęta specjalistyczną opieką. Mieszkanie dokładnie obejrzeli strażacy. Przyczyną zadymienia była nieszczelność kominka z płaszczem wodnym podłączonego do centralnego ogrzewania.

 

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony