Aktualności

KIEROWAŁ ROWEREM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

Data publikacji 13.03.2023

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez przasnyskich policjantów rowerzysta. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

W niedzielę, 12 marca 2023 roku około godziny 13:20 w miejscowości Bogate, gm. Przasnysz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że 48 – letni mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu ( między 0,2 promila a 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

 

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony