Aktualności

OSZUSTWO PODCZAS ZAKUPU SAMOCHODU

Data publikacji 27.03.2023

1600 zł stracił mieszkaniec naszego powiatu, który postanowił kupić samochód wystawiony do sprzedaży w Internecie na jednym z portali aukcyjnych. Po tym jak 31-letni mężczyzna dokonał przelewu, rzekomy sprzedający usunął ogłoszenie i ,,urwał´´ kontakt.

24 marca br. do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zgłosił się 31 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który padł ofiarą oszustwa podczas zakupu samochodu. Mężczyzna na popularnym portalu aukcyjnym znalazł ofertę sprzedaży samochodu osobowego marki Audi A4 B8 z 2014 roku o wartości 16900 zł. Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym postanowił kupić auto. Na poczet transakcji na podane przez sprzedającego konto mężczyzna wpłacił zaliczkę w kwocie 1600 zł. Po wpłacie gotówki telefon sprzedającego został wyłączony a mężczyzna nie otrzymał zwrotu przelanych pieniędzy.

Podany przykład pokazuje, z jakim ryzykiem muszą liczyć się osoby dokonujące zakupów za pośrednictwem portali aukcyjnych. Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności i apelują o zachowanie ostrożności podczas dokonywanych zakupów.

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony