Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI- SPOTKANIE POLICJANTÓW Z UCZNIAMI

Data publikacji 28.03.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzelach dotyczące cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści. Funkcjonariusze prowadzący spotkanie przestrzegali młodzież przed niebezpiecznym korzystaniem z portali społecznościowych oraz tłumaczyli o odpowiedzialności karnej takiego zachowania.

Komputer oraz telefon komórkowy to pożyteczne wynalazki, z których obecnie korzystają zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywane w sposób niewłaściwy, mogą wyrządzić sporo krzywdy. Udostępnianie danych osobowych, nękanie rówieśników, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu spotkali się z młodzieżą w ramach cyklicznych działań profilaktycznych. Internet dla wielu młodych ludzi jest integralną częścią ich funkcjonowania, coraz częściej swój wolny czas spędzają oni przed ekranem komputera, dlatego tak ważne jest to, aby przypomnieć, że nieodpowiedzialne korzystanie z sieci może nieść za sobą poważne konsekwencje.  Młodzież została zapoznana z formami cyberprzemocy oraz procedurą postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem. Podczas spotkań policjanci uświadomili uczniów jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony