Aktualności

KIEROWAŁ MOTOROWEREM BEZ KASKU OCHRONNEGO, OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST PIJANY

Data publikacji 11.07.2023

Przasnyscy policjanci podjęli interwencję wobec 53-letniego mężczyzny, który poruszał się motorowerem bez kasku ochronnego. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,23 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu przasnyskiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka grzywna.

W poniedziałek (10.07) uwagę funkcjonariuszy ruchu drogowego zwrócił motorowerzysta poruszający się bez kasku ochronnego. Policjanci podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy i natychmiast przerwali niebezpieczną jazdę zatrzymując pojazd do kontroli drogowej. Przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 53-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego 1,23 promila alkoholu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

 

mł. asp. Ilona Cichocka

 

Powrót na górę strony