Aktualności

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY Z SĄDOWYM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH

Data publikacji 12.07.2023

Przasnyscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd mając 3,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Chorzelach, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Alfa Romeo. Kierującym okazał się być 35-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie 3,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez przasnyski sąd.

Teraz 35-latek odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie  sądowego zakazu. Przestępstwo to jest zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

 

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony