Aktualności

Działania „Prędkość”

Data publikacji 04.07.2017

Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważnia kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie
będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynić się do tragicznego w skutkach zdarzenia. Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h będzie skutkowało utratą prawa jazdy.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Powrót na górę strony