Aktualności

Trwają wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2017”

Data publikacji 12.07.2017

Wczoraj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2017”. W szranki stanęło 29 par patrolowych, które reprezentują wszystkie jednostki miejskie i powiatowe Policji garnizonu mazowieckiego. Najlepsi pojadą na finał ogólnopolski, który odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

Rozpoczął się Wojewódzki Finał XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych - „Patrol Roku 2017”. Zawody odbywają się w dniach 10-11 lipca na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. 58 policjantów, na co dzień patrolujących ulice garnizonu mazowieckiego, stanęło do rywalizacji w rozgrywanym turnieju par patrolowych. Organizatorem zawodów jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przy współpracy z legionowską szkołą Policji.

Podczas rozgrywek reprezentanci wszystkich komend miejskich i powiatowych rywalizują ze sobą w sześciu konkurencjach. Wczoraj, pierwszego dnia rozgrywek zawodnicy startowali w trzech z nich. Musieli wykazać się celnością podczas strzelania oraz sprawdzić się w konkurencji z technik obezwładniania na macie i przeprowadzenia zleconej interwencji.

Dzisiaj mundurowi sprawdzą się z wiedzy teoretycznej rozwiązując test oraz muszą wykazać się umiejętnościami podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodnikom sił musi starczyć też na pokonanie wymagającego toru przeszkód.

Sędziami turnieju są policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej oraz wykładowcy ze Szkoły Policji w Legionowie. Przebieg rozgrywek nadzoruje Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Witold Krawczyk.

Życzymy wszystkim zawodnikom wytrwałości i powodzenia w kolejnym dniu zawodów! Zwycięzcy turnieju otrzymają puchary oraz nagrody, będą także reprezentować nasz garnizon na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Foto: Marcin Grzeszczyk/CSP

Powrót na górę strony